موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۲۲۸۸۱۹۵۱

پرسش و پاسخ های آنلاین حقوقی


مزایده

با سلام مزایده ملک مشاعی به درخواست اینجانب (مالک 4 دانگ) انجام شد و برنده مزایده شدم و و با اجازه دادورز و در موعد مقررکل پول(سهم خوانده 2 دانگ) را واریز نمودم لکن خوانده خارج از فرجه یک هفته مقرر در ماده 142 اجرای احکام به تشریفات مزایده اعتراض نمود و دادگاه با تاخیر چند ماهه مزایده را ابطال نمود. با توجه با اینکه قانونا پس از پرداخت کامل پول مزایده قانونی انجام شده(سهم خوانده نیز در صندوق دادگستری است ) چه اقدام موثری جهت صدور دستور انتقال سندمیتوان انجام داد؟

این سوال حقوقی در تاریخ 1398-12-12 مطرح شده است.

پاسخ این پرسش

بهنام نزادی بهنام نزادی وکیل پایه یک دادگستری

سلام و وقت بخیر قبلا نیز این سوال مطرح شد و اعلام گردید سوال شما ناقص است و بایستی مدارک و مستندات شما مورد بررسی قرار گیرد چراکه ماده 142 قانون اجرای احکام ربطی به سوال طرح شده ندارد ( ماده 142 - شکایت راجع به تنظیم صورت ملک و ارزیابی آن و تخلف از مقررات مزایده و سایر اقدامات دادورز (‌ مأمور اجرا) ظرف یک هفته از‌تاریخ وقوع به دادگاهی که دادورز (‌مأمور اجرا) در آنجا مأموریت دارد داده می‌شود دادگاه در وقت فوق‌العاده به موضوع شکایت رسیدگی و در صورتی‌که شکایت را وارد و مؤثر دانست اقدامی را که بر خلاف مقررات شده است ابطال و دستور مقتضی صادر خواهد نمود. قبل از این که دادگاه در موضوع‌شکایت اظهار نظر نماید سند انتقال داده نمی‌شود.) این در حالی است که به موجب ماده 142 قانون یاد شده می تواند این موضوع صحیح باشد (با توجه به نوع سوال و عدم دسترسی به مدارک و مستندات شما (‌ماده 144 - در مواردی که ملک خریدار نداشته و محکوم‌له آن را در مقابل طلب خود قبول نماید مالک ظرف دو ماه از تاریخ انجام مزایده می‌تواند‌کلیه بدهی و خسارات و
هزینه‌های اجرایی را پرداخته و مانع انتقال ملک به محکوم‌له شود. دادگاه بعد از انقضای مهلت مزبور دستور انتقال تمام یا‌قسمتی از ملک را که معادل طلب محکوم‌له باشد خواهد داد.) موفق و پیروز باشید.

این سوال حقوقی در تاریخ 1398-12-14 پاسخ داده شده است.

به مشاوره تخصصی تر نیاز دارید ؟

چنانچه به مشاوره تخصصی نیاز دارید از طریق شماره های زیر با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید

پرسش خود را مطرح کنید

بازدید کننده گرامی چنانچه سوال خود را در میان لیست پرسش و پاسخ ها پیدا نکردید، هم اینک میتوانید از طریق لینک زیر سوال حقوقی خود را با وکلای ما مطرح نمایید و در اسرع وقت پاسخ خود را به صورت کاملا رایگان مشاهده نمایید.

پرسش سوالات حقوقی
logo-samandehi