موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۲۲۸۸۱۹۵۱

پرسش و پاسخ های آنلاین حقوقی


ابطال معامله بدلیل عدم تنفیذمالک

درود برشما....ایا تصرف مالکانه مستند به تقسیم نامه تمکین شده میتواند ملاک مالکیت قرارگیرد یا حتما سندمالکیت واثبات مالکیت لازم.داره....قابل ذکراست که قبلا دادگاه به شخص واگذارکننده نسبت به میزان معینی اذن داده وحکم قطعی شده ولی نامبرده باستناد این رای بیشترفروخته,سپاسگزار

این سوال حقوقی در تاریخ 1398-12-4 مطرح شده است.

پاسخ این پرسش

بهنام نزادی بهنام نزادی وکیل پایه یک دادگستری

با سلام و درود متاسفانه سوال شما به صورت ناقص طرح شده است و مشخص نمی باشد دقیقا منظور چیست. به طور مثال رای دادگاه در خصوص مالکیت صادر شده است یا تصرف فلذا برای پاسخ به این سوال ضمن اطلاع کامل از موضوع می بایست مدارک و مستندات نیز برای بررسی ارائه گردد. در هر حال چنانچه سوال شما در باب توقیف باشد قصد توقیف داشته باشید مطابق قانون تصرف مالکانه در ملکی که سابقه ثبتی ندارد می تواند دلیل مالکیت جهت توقیف آن ملک در اجرای احکام مدنی باشد. همچنین اگر سوال شما مبنی بر  راهکار حقوقی بزای تنظیم سند باشد و مالک حاضر به تنظیم سند نباشد چنانچه ملک دارای سابقه ثبتی باشد بایستی طرح دعوی اثبات مالکیت و الزام به تنظیم سند رسمی نیاز می باشد. موفق و پیروز باشید.

این سوال حقوقی در تاریخ 1398-12-4 پاسخ داده شده است.

به مشاوره تخصصی تر نیاز دارید ؟

چنانچه به مشاوره تخصصی نیاز دارید از طریق شماره های زیر با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید

پرسش خود را مطرح کنید

بازدید کننده گرامی چنانچه سوال خود را در میان لیست پرسش و پاسخ ها پیدا نکردید، هم اینک میتوانید از طریق لینک زیر سوال حقوقی خود را با وکلای ما مطرح نمایید و در اسرع وقت پاسخ خود را به صورت کاملا رایگان مشاهده نمایید.

پرسش سوالات حقوقی
logo-samandehi