موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۲۲۸۸۱۹۵۱

پرسش و پاسخ های آنلاین حقوقی


حق کسب و پیشه و تجارت

اینجانب مالک یک باب واحد تجاری در بازار تهران می باشم مستاجر یک سال است مبلغ ناچیز اجاره را پرداخت نمی کند آییا میتوانم به این دلیل در دادگاه نسبت به دادخواست تخلیه اقدام و از پرداخت حق کسب و پیشه به مستاجر معاف گردم؟

این سوال حقوقی در تاریخ 1398-10-29 مطرح شده است.

پاسخ این پرسش

بهنام نزادی بهنام نزادی وکیل پایه یک دادگستری
براساس ماده 6 قانون روابط موجر و مستاجر 56 زمانی که موجر اقساط مال الاجاره را در مهلت مقرر ( برای هر ماه تا دهم ماه بعد)پرداخت نکند در صورتی که اجاره نامه رسمی باشد شما میتوانید از دفترخانه تنظیم سند اجاره یا ادارات ثبت درخواست پرداخت اجاره نمایید پس از اخطار دفترخانه یا اداره مزبور به مستاجر ، وی تا 10 روز مهلت دارد نسبت به پرداخت اقساط معوقه اجاره اقدام نماید در صورت عدم پرداخت در مهلت مذکور شما می توانید درخواست صدور اجراییه مبنی بر تخلیه مورد اجاره را به دفترخانه مزبور یا اداره ثبت تقدیم نمایید در صورتی که اجاره نامه عادی باشد برای موارد مزبور باید به دادگاه مراجعه نمایید البته تا قبل از تخلیه توسط دایره اجرای ثبت اگر مستاجر اجاره را بپردازد یا قبل از صدور حکم دادگاه اضافه بر اجاره بهای معوقه صدی بیست آن را در صندوق دادگستری تودیع نماید تخلیه انجام نمی شود. در هر حال تخلیه به استناد عدم پرداخت اجاره بهای در موارد مشمول قانون روابط موجر ومستاجر 56 بدون پرداخت حق کسب و پیشه و تجارت نخواهد بود و شما مکلف به پرداخت آن خواهید شد.
این سوال حقوقی در تاریخ 1398-10-29 پاسخ داده شده است.

به مشاوره تخصصی تر نیاز دارید ؟

چنانچه به مشاوره تخصصی نیاز دارید از طریق شماره های زیر با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید

پرسش خود را مطرح کنید

بازدید کننده گرامی چنانچه سوال خود را در میان لیست پرسش و پاسخ ها پیدا نکردید، هم اینک میتوانید از طریق لینک زیر سوال حقوقی خود را با وکلای ما مطرح نمایید و در اسرع وقت پاسخ خود را به صورت کاملا رایگان مشاهده نمایید.

پرسش سوالات حقوقی
logo-samandehi