موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱

پرسش و پاسخ های آنلاین حقوقی


استرداد قولنامه

سلام .خسته نباشید. سال 86 زمینی شریکی خریدیم .و قولنامه اصل دست شریکمون موند و کپی برابر اصل دست ما بود. که بعد مدت ها متوجه شدیم همسر شریکمون قولنامه اصل را به فروشنده داده (دلیلش دادن نمی دونم)وفروشنده از برگرداندن قولنامه خودداری کرده و به هر دلیلی قولنامه از دستش رفت و فروشنده به این دلیل دست به جعل های متاوتی زد و 8 سال فقط تو دادگاه برای اثبات جعل رفتیم و جعل ثابت شد .حال زمین را می خواهیم بفروشیم ولی چون قولنامه ندارد خیلی به قیمت پایین می خرند. و الان حقوق ما به خاطر این کار شریکمون تضییع شده . قبلنا هم استرداد قولنامه و خیانت در امانت شکایت کردیم اما به دلیل اشتباهات قاضی منع تعقیب خورد . حال می خواهم شکایت استرداد قولنامه از شریکمون کنم و می دونم قولنامه در دستش نیست و نمی تواند قولنامه را به پیدا کند و من می خواهم به خاطر گم کردن قولنامه ضرر و زیانی که با فروش زمین به من متحمل می شود و 8 سال دادگاه رفتن به خاطر جعلی که با نبودن قوانامه درست شد از در شریکم در خواست کنم .مچکر می شوم که من را راهنمایی کنید.

این سوال حقوقی در تاریخ 1399-11-26 مطرح شده است.

پاسخ این پرسش

بهنام نزادی بهنام نزادی وکیل پایه یک دادگستری

سلام و وقت بخیر در صورتی که در خصوص زمین رای دادگاه وجود داشته باشد اعتبار آن به مراتب از قولنامه بیشتر می باشد و با همان امکان فروش به دلیل مستند مالکیت دارید. لیکن به هر روی امکان طرح دعوی مطالبه ضرر و زیان نسبت به شخص مو رد ادعا مابق قانون مسئولیت مدنی میسر می باشد. موفق و پیروز باشید

این سوال حقوقی در تاریخ 1399-12-12 پاسخ داده شده است.

به مشاوره تخصصی تر نیاز دارید ؟

چنانچه به مشاوره تخصصی نیاز دارید از طریق شماره های زیر با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید

پرسش خود را مطرح کنید

بازدید کننده گرامی چنانچه سوال خود را در میان لیست پرسش و پاسخ ها پیدا نکردید، هم اینک میتوانید از طریق لینک زیر سوال حقوقی خود را با وکلای ما مطرح نمایید و در اسرع وقت پاسخ خود را به صورت کاملا رایگان مشاهده نمایید.

پرسش سوالات حقوقی
logo-samandehi