موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱

شگرد جدید کلاهبرداری

با شگرد جالب و جدید کلاهبرداری آشنا شوید :

با پیشرفت علم و افزایش آگاهی مردم، کلاهبرداران نیز با استفاده از شیوه های جدید اقدام به کلاهبرداری می نمایند. از این رو مستدعیست مردم با توجه به شرایط، نسبت به توجه بیشتری به مسائل پیرامون خود اقدام به هرگونه فعل یا ترک فعل نمایند که مبادا اسیر افراد سودجو گردند. در اکثر کلاهبرداری ها معمولاً عنصر تطمیع وجود دارد به نحوی که مالباخته با طمع خود موجبات ورود ضرر به خود را فراهم می آورد و کلاهبردار از همین راه «به طمع انداختن» اقدام به کلاهبرداری می نماید ولیکن در شگرد جدید کلاهبرداری، کلاهبردار به هیچ عنوان از تطمیع مالباخته استفاده نمی کند و با استفاده از شرایط و مقتضیات روز جامعه اقدام به کلاهبرداری می نماید بدین شرح که با ارسال یک پیامک با این مضمون «سلام همشو بزن به حساب... بنام... ممنونم» اقدام به کلاهبرداری می نماید.

مالباخته که مسلماً با توجه به شرایط موجود مبلغی از یکی از دوستان یا آشنایان خود به عاریه (قرض) گرفته است با این تصور که عاریه دهنده (قرض دهنده) شماره حساب را ارسال نموده است و بدون هیچ گونه تماس و پیگیری از صحت موضوع اقدام به واریز مبلغ بدهی خود به حساب مذکور می نماید. شاید باورش سخت باشد ولیکن این یکی از جدیدترین شگردهای کلاهبرداری محسوب می شود و از این راه افراد سودجو توانسته اند اقدام به کلاهبرداری نمایند.

موسسه حقوقی دادآوران نستوه ضمن انتشار این موضوع جهت آگاهی بخشی به شما عزیزان امیدوار است به هیچ عنوان اسیر اشخاص سود جو نشوید.

logo-samandehi