موسسه حقوقی دادآوران نستوه

موسسه حقوقی دادآوران نستوه

گروه وکلای نستوه

٢٢٨٨١٩۵١ - ٠٢١

وکالت در محاکم نظامی

دعاوی و شکایات مربوط به نظامیان و علیه آنان و در رابطه با شغل آنان در دادگاه نظامی مطرح می شود. دادگاه نظامی تفاوت های زیادی با محاکم عمومی دارد و بنابراین طرح شکایت یا دفاع در قبال شکایات در این محاکم با محاکم دیگر اندکی متفاوت است.
همانگونه که می دانیم قواعد مربوط به امور نظامیان و آیین دادرسی رسیدگی در این محاکم جدای از قوانین عمومی و تابع قانون خاص می باشد که تسلط بر این قوانین نیازمند تجربه و تبحر خاصی می باشد.
دپارتمان تخصصی «وکالت در محاکم نظامی» گروه وکلای نستوه در موسسه حقوقی دادآوران نستوه، به صورت کاملا تخصصی و علمی، با تسلط بر رویه این محاکم و قوانین حاکم بر آنها، آماده اعلام وکالت، مشاوره حقوقی «حضوری، آنلاین، تلفنی» و تنظیم لوایح در سراسر کشور می باشد.
جرایم نظامی کدامند؟ به جرایم نظامیان در کدام دادگاه رسیدگی می شود؟ آیا نیازی به وجود وکیل در دادگاه های نظامی است؟ آیا به جرایم ضابطین دادگستری در دادگاه نظامی رسیدگی می شود؟
بر اساس ماده 1 قانون مجازات جرایم نیروهای مسلح، دادگاههای نظامی به جرائم مربوط به وظائف خاص نظامی و انتظامی‌ کلیه‌ افراد زیر که در این قانون به اختصار «‌نظامی» خوانده می‌شوند رسیدگی می‌کنند.
منظور از جرایم مربوط به وظایف خاص نظامی، بر اساس تبصره‌ی ۲ ماده‌ ۵۹۷ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 جرایمِ مربوط به وظایف خاص نظامی و انتظامی، جرایمی است که اعضای نیروهای مسلح در ارتباط با وظایف و مسئولیت‌های نظامی و انتظامی که طبق قانون و مقررات به‌عهده‌ی آنان است مرتکب شوند.
بر اساس نظر شورای نگهبان جرایم خاص نظامی جرایمی هستند که افراد غیرنظامی قادر به ارتکاب آن نیستند مانند خوابیدن در حین نگهبانی، فرار از خدمت و نظایر آن. سایر جرایم مانند اختلاس و جرم جعل اسناد که از جرایم عمومی محسوب می‌شوند در دایره‌ تعریف قرار نمی‌گیرند. ماده‌ واحده‌ی قانون اعاده‌ی صلاحیت مراجع قضایی در توضیح جرایم مربوط به وظایف خاص نظامی مقرر می‌داشت: «منظور از جرایم مربوط به وظایف خاص نظامی جرایمی است که افسران و درجه‌ داران و افراد و کارمندان وزارت دفاع و ارتش به سبب خدمت در سازمان یا واحد نظامی مربوطه مرتکب شده باشند» بنابراین این جرایم تنها مختص به نظامیان و در رابطه با شغل خود انجام می دهند.
اما طبق ماده 597 قانون آیین دادرسی کیفری، جرایمی که نظامیان در مقام ضابط دادگستری انجام می دهند، جرم نظامی تلقی نشده و در صلاحیت دادگاه های نظامی نیست، به این جرایم در دادگاه عمومی رسیدگی می گردد.
رسیدگی در محاکم نظامی بر اساس قوانین خاص انجام می شود و دفاع در این محاکم از پیچیدگی های خاصی بر خوردار است که در صورت عدم تخصص و نا آگاهی میتوانند به ضرر شخص باشد.
لذا توصیه بر دارا بودن وکیل در این محاکم است.
موسسه حقوقی دادآوران نستوه، دارای دپارتمان «دادگاه های نظامی» با وکلایی زبده و متبحر، آماده ارایه مشاوره، تنظیم لوایح و اعلام وکالت می باشد.
روابط عمومی گروه وکلای نستوه
جدیدترین اخبار


  حجم بالایی از فارغ‌التحصیلان حقوق در کشور بیکارند
  تأکید رئیس قوه‌قضاییه بر ارتباط مسئولان قضایی با مردم / اطلاع‌رسانی نباید به سخنگو محدود شود
  رئیس جدید قوه قضاییه معرفی گردید
  لایحه تمدید قراردادهای اجاره
  میزان دیه سال 98
  تخلف قاضی از قوانین
  ازدواج کودکان، قانونی یا غیر قانونی
  اعلام نتایج آزمون وکالت 1397
  شگرد جدید کلاهبرداری
  قانون حمایت از آمران معروف و ناهیان منکر


جدیدترین مقالات


  اعتراض به تشخیص اراضی ملی از مستثنیات
  درخواست اجرائیه رای هیات حل اختلاف کارگر و کارفرما
  احضار متهم به عنوان مطلع
  دعوای الزام مالک به تعمیرات اساسی عین مستاجره
  تایید انفساخ قرارداد
  انحلال شرکت
  تعدیل اجاره بها
  اثبات ابراء دین
  تقسیم ماترک
  مطالبه شارژ آپارتمان

سوالات متداول


  آیا آزمایش دی ان ای می تواند دلیل اثباتی وقوع زنا باشد؟
  مجازات صحنه سازی تصادف چیست؟
  شرط داوری در قرارداد چگونه است؟
  شرایط حق طلاق برای نپرداختن نفقه چیست؟
  استعلام اموال دیگران به چه نحو است؟
  آیا زن می تواند رفع ممنوع الخروجی بخواهد؟
  مجازات مزاحمت به وسیله تلفن چیست؟
  محقون الدم کیست؟
  مهدور الدم کیست؟
  شرایط مجازات قتل جنین چگونه است؟

تماس با ما :


٢٢٨٨١٩۵١ - ٠٢١

٢٢٨٧٣٩٧٢ - ٠٢١

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه (گروه وکلای نستوه)


تهران- خیابان پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان- پلاک ۴۶ - طبقه سوم جنوبی


شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح الی 20 می باشد.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه حقوقی دادآوران نستوه است